Farebné kombinácie do kuchyne

Ak premýšľate nad zariadením novej kuchyne alebo jej čiastočnej obnove, nasledujúce riadky vás budú zaujímať. Budeme sa totiž venovať obľúbeným farebným kombináciám do kuchyne. Či už preferujete moderný, minimalistický alebo rustikálny štýl, farebné nápady sa môžu pohybovať od decentnej šedej až po odvážnu lesklú červenú farbu. Aké farby zvoliť a ako ich správne kombinovať ? 

Možností je mnoho:

Slnečná žltá
Žltá je farbou optimizmu, radosti a je dokonca známe, že stimuluje apetít. Táto farba rozjasní každú domácnosť, hlavne tmavý alebo malý priestor. Pri výbere žltého tónu, dbajte na jeho intenzitu. Žiarivú žltú je najlepšie použiť ako akcent v interiéri, napríklad na barové stoličky alebo stenu, naopak bledá alebo maslová žltá vynikne na skrinkách alebo povrchoch, navyš výborne ladí s hnedou farbou a odtieňmi dreva.

Námornícka modrá
Sofistikovanosť a pokoj, presne to evokuje námornícka modrá. V kombinácii s bielou farbou a drevom sa váš interiér stane elegantnejším. Originálny dizajn s využitím tejto farby zasa dotvoríte pomocou svietidiel, či doplnkov v odtieňoch šedej alebo zlatej farby.

Metalická
Použitím kovových doplnkov vytvoríte zaujímavý interiér v inak všednom priestore. Mosadz, meď alebo striebro urobia prekvapivý a jedinečný efekt. Kanvica na čaj, úchytky na skrinky ale aj osvetlenie sú zasa skvelým spôsobom, ako pridať trochu lesku do kuchyne.

Jasné a výrazné kombinácie
Ak správne skombinujete dva alebo viaceré farebné odtiene, môžete dosiahnuť osviežujúci dizajn kuchyne. Žiarivé farebné odtiene ako sú tyrkysová a svetlozelená, oranžová alebo žltá so šedou, ale aj červená a biela vyčaria kreatívnu kombináciu vo vašom dome alebo byte.

Odtiene šedej
Šedá je vždy elegantná, čistá a výborne ladí s drevom a bielou farbou. V menších priestoroch použite stredne až svetlo šedú, tieto odtiene ju opticky zväčšia. Ešte zaujímavejší efekt dodajú šedej farbe kontrastné povrchové úpravy, ako je leštený chróm, mosadz alebo textúra dreva.

Projekt na mieru pre vašu kuchyňu vám rád vypracuje náš projektant.

S návrhom interiéru vám zasa pomôže náš interiérový dizajnér.

Zdroj: freshome.com

Diskusia uzatvorená.